Dosya 16 EKİM 2011 / 16:35

Sosyal medyaya nasıl bakılmalı?

Şirketler sosyal medya yatırımlarını avantaja dönüştürmek için en iyi yolları arıyor. Sosyal medyanın önde gelen isimleri kendi tecrübelerini aktarıyor.

‘Sınırları kaldıran sosyal medya’ konferansına katılan TEDx Amsterdam Kurucusu ve The Founder Institute Baş Dikkat Yöneticisi Jim Stolze, “Sosyal platformlar artık çok kalabalık. Elinizdeki müşteriyi mutlu ederseniz, onların size yeni müşterileri kazandırma olasılığı çok yükselir. Bu da müşteriye yapılan iyi bir yatırımdır” dedi. Stolze’nin konuşmasının ardından başlayan paneldeyse sosyal dünyanın etkili isimleri bir araya geldi. ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi ‘11 İçerik Yöneticisi Doruktan Türker’in başkanlığında düzenlenen panelde ilk söz alan Dijitolog Topluluk Lideri Mehmet Çelikol sosyal paylaşım siteleri ve blogların her birinin sosyal medyayı oluşturan unsurlar olduğuna dikkat çekti ve “Hepimiz birer medya mensubuyuz” dedi. Çelikol, Dijitolog’un, topluluk olarak bir şeyi ilk duyurma değil, derinlemesine bir haber haline getirme hadeflerinin olduğunu vurguladı.
“İşkoliğim. Bu yüzden zevk aldığım şeyleri işim haline getirdim” diyen Madam Brownie Kurucu Ortağı Yeşer Sarıyıldız, platformun her yerde çizilen kalıplara sıkıştırılmış kadın imajının ötesine geçerek ortalama kadını yaratan bir ortam olduğunu söyledi. Hürriyet İnternet Grubu Başkan Yardımcısı Erhan Acar ise yaptığı konuşmada şirketlerin sosyal medyayı bedava bir reklam alanı gibi görmekten vazgeçmeleri gerektiğine değindi. Vodaco Agency’nin Ajans Başkanı Mehmet Subaşı ise şirketlerin sosyal medyaya bakış açılarının hedefli olması gerektiğini vurguladı. Subaşı: “Sosyal medyada sınır çizmeden ve hedef koymadan markanızı sedeleyebilirsiniz” dedi.
Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı’nda öğleden sonranın ikinci panelinde konu “Sosyal medyada şirketlerin ve kullanıcıların beklentileri nasıl biraraya getirebilir” oldu. Tick Tock Boom Genel Koordinatörü Dr. Cem Çınlar’ın başkanlığını yürüttüğü panelde MedyaNet Grup Satış Koordinatörü Banu Barbarosoğlu, TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Koordinatörü Bengi Vargül, Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, Akbank Dijital İletişim Müdürü Özgür Ünlü ve Coca Cola Türkiye İnteraktif Pazarlama Müdürü Yüce Zerey konuyla ilgili görüşlerini paylaştılar.
ETİKETLER : Sayı:842

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics