Dosya 16 EKİM 2011 / 16:41

Sürdürülebilir kalkınma için adımlar tartışıldı

TESİD ev sahipliğinde gerçekleşen “Sürdürülebilir Kalkınmada Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Sektörünün Rolü Oturumu”nda önemli isimleri ağırladı.

TESİD Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Altay’ın  panel başkanlığını yaptığı oturumun konuşmacıları arasında Arçelik Elektronik İşletmesi Direktörü TESİD Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Duysal, Vestel İcra Kurulu Başkan Vekilli Turan Erdoğan, Telenity İşletim Sistemleri Genel Müdürü  YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Beykoz yer aldı.
Oturum konuşmacılarından Vestel İcra Kurulu Başkan Vekilli Turan Erdoğan, Türkiye’nin 2023’te üretim üssü olabileceğini böyle bir potansiyel taşıdığını belirterek şöyle konuştu: “Marka yönetimi satış tarafına doğru gidiyor. Endüstriyel tasarım ve teknik tasarım dahil hepsi artık dışkaynak kullanılarak yaptırılıyor. Bu önemli bir fırsat. Sorulan soruya karşılık Avrupa’daki krizin Vestel’i vurmadığını da belirten Erdoğan, “Çünkü bizim esnek bir üretim yapımız var. Türkiye’nin tekstilde ilave sipariş ülkesi olmuştu. Elektronikte de durum böyle oldu. Kriz dönemlerinde kimse stoklu çalışmak istemediği için siparişine göre hemen alım satım yapmak istiyor bu durumda biz konum avantajımızla da ilave siparişleri aldık ve krizden etkilenmedik” dedi.
Arçelik Elektronik İşletmesi Direktörü TESİD Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Duysal, televizyonda değişen iş modeline dikkat çekti. Değişen bu yeni iş modeli için atılacak ilk adımın ürünlerin satıldığı müşterilerin bilgilerini toplamak olacağını belirten Duysal, “Bunun için de büyük veritabanı sunucuları kurmamız gerekecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:842

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics