Dosya 08 TEMMUZ 2011 / 17:37

Temel strateji; büyümeye devam

Turkcell, 2010 yılı verileri ile Bilişim 500 listesinde ikinci sırada yer alan şirket oldu. Turkcell aynı zamanda Yılın Mobil Telefon Hizmeti Kategorisi’nde de birinciliği üstlendi. Turkcell Uluslararası Genişleme Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener, mobil tarafta yoğun rekabet nedeniyle, pazarın aslında olması gerekenden daha yavaş büyüdüğünü söyledi. “Bunu bir doygunluk olarak tanımlayamayız” diyen Yener, “Abone sayısı çok yüksek ve daha da potansiyel var. Yüzde 130-150 penetrasyonlara ulaşmamız gerekiyor” dedi. Numara taşımanın abone sayısını, pazardaki rekabetin de fiyatları düşürdüğüne dikkat çeken Yener, dolayısıyla operatörler açısından bakınca zorlu bir süreç olduğuna dikkat çekti. Yener, bu tabloda Turkcell’in konumunu ise şöyle anlattı:
“2010 yılına kıyasla yine büyümeyi hedefliyoruz ve bu hedefi yakalayabileceğimizi düşünüyoruz. Ama zarar verici ve son kullanıcıya da faydası olmayan bu rekabet halen devam ediyor. Dolayısıyla, bu negatif rekabetin bir an önce yerini yapıcı rekabete bırakmasını ve pazarın aslında biraz daha yükselmesini umuyoruz. Turkcell pazar lideri ve bu pazar payımızı devam ettiriyoruz. Dataya yönelik çok büyük bir talep var.”
ETİKETLER : Sayı:829
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN