Dosya 12 EKİM 2010 / 23:55

TETRA, Türkiye için hazır

Bora_GurcayMotorola, Bilişim Zirvesi’10 kapsamında gerçekleştirdiği toplantıda Tetra (Terrestrial Trunked Radio) teknolojisi ve bu konuda gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Motorola Kurumsal Mobilite Çözümleri Türkiye İş Geliştirme Müdürü Bora Gürçay, Tetra standardı hakkında bilgi verdi. Bu teknolojinin özellikle kamuyu odakladığını belirten Gürçay, bu teknolojinin Avrupa’da casino game yaygınlaşmış olmasına dikkat çekti. Tetra konusunda 17 üreticinin bulunduğunu belirten Gürçay, bu yapıyla tek platformda tüm kamu kuruluşlarının tek tuşla birbirlerine erişiminin sağlandığını ifade etti. Dolayısıyla itfaiye, ambulans ve polis; tek bir haberleşme platformunda birleşmesi sağlanacak.
Gürçay; dünya genelindeki birçok ulusun terör saldırısı ve doğal afet gibi felaketleri en az hasar ve can kaybıyla atlatabilmek için etkin acil haberleşme sistemi altyapısı kurmuş durumda olduğunu hatırlatarak; Türkiye’nin bulunduğu konum nedeniyle doğal afetlere son derece açık olduğu için acil haberleşmenin öneminin yadsınamayacağını
vurguladı.
Tetra sistemleri konusunda çözüm sunmak üzere hazır olduklarının altını çizen Gürsoy, ülkemizde 2011 yılında bu altyapının sağlanması için yatırımların başlayacağını söyledi.
Motorola gelecek yıl kamuda gerçekleşecek bu atılım için hazırlıklarına başladı.

ETİKETLER : Sayı:791

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics