Dosya 18 HAZİRAN 2011 / 01:20

Üretim sektörü bilişimi keşfediyor

Zorlu rekabet ortamı, üretim süreçlerinde BT kullanımının önemini artırıyor.

Sınırların kalkması, küreselleşen dünyanın getirdiği rekabet ortamı üretim süreçlerinde de bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımının önemini artırıyor. Üretim endeksleri ülkelerin gelişmişlik göstergesi olurken aynı zamanda üretimin pazarlanması ve farklı piyasalara sunulabilmesi ülkeleri ve şirketleri yeni rekabetçi çözüm arayışlarına itiyor.
Ülkelerin özellikle üretim süreçlerinde KOBİ’lerin önemi çok büyük. KOBİ’leri gelişmiş olan ve zor rekabet şartlarına uyum sağlayabilen ülkeler bir adım öne geçiyor. KOBİ’ler başta olmak üzere üretim süreçlerine katkı sağlayacak şirketlerin bu teknolojileri yakından tanıması ve bu teknolojilere olan gereksinimlerini ortaya koyması gerekiyor.
Türkiye 2023 hedefleri doğrultusunda ihracat rakamlarını 500 milyar dolara yükseltmeyi ve dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmayı hedefliyor.
Üretim endekslerindeki payını her geçen gün artıran Türkiye’nin 2023 üretim hedeflerine ulaşabilmesi kuşkusuz bilgi ve iletişim teknolojileri olmadan mümkün olmayacak.
Bilgi ve iletişim teknolojileri şirketlerinin de bu noktada görüşü aynı:
“Üretim süreçlerinde verimlilik, hız ve maliyet düşüşü BİT ile gerçekleşecek.”
ETİKETLER : Dosya Sayı:826

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN