Dosya 31 OCAK 2010 / 18:00

Verimlilik için mobilite zamanı

Her geçen gün kullanım alanları gelişen ve çeşitlenen mobil iş uygulamaları ile ilgili son gelişmeler bu haftaki “Mobil İş Uygulamaları” başlıklı dosya sayfalarımızda.

21. Yüzyılda hayatımıza giren en önemli olgulardan biri de hiç kuşkusuz mobilite kavramı. Cep telefonları ile hayatımıza giren bu kavram, iletişim altyapılarının gelişmesi ve yeni nesil kablosuz iletişim teknolojilerinin yaygın olarak kullanılması ile mobil iş uygulamalarını da pek çok alanda sahneye taşıyor. Çünkü bilgiye hızla ulaşımın söz konusu olduğu günümüz dünyasında eski iş stratejileri de modelleri de işe yaramıyor. Herkes artık zamana karşı yarışıyor. Bu yarış, sahadaki personelin de, çalışanın da, yöneticilerin de iş yapma alışkanlarını değiştiriyor. Artık herkes ihtiyaç duyduğı tüm bilgilere tek bir cihazdan ulaşmaya çalışıyor. Telefon, internet, e-posta, faks, teklifler, bilgi bankaları kısacası ihtiyaç duyulan herşey artık mobil hale geliyor. Bütünleşik iletişimin hakim olduğu ve mobil PDA cihazlar, akıllı telefonlar ve saha uygulama yazılımlarının ön plana çıktığı bu yeni düzende tek hedef de, verimlilik. Mobil iş uygulamaları artık şirketlerin, müşteri tercihlerini anlamak, şirket içi iletişimi geliştirmek, satış ve kar sağlayacak fırsatları tanımlamak, düşen kar marjlarına karşın maliyetleri düşürmek, karar alma süreçlerini geliştirmek üzere kullandıkları en önemli araçlardan biri haline geliyor. Sahada iş yapan çalışanların şirketle ve müşterileriyle de bütünleşmesini sağlayan mobil uygulamalar, sağlıktan, üretime, gıdadan finansa her alanda hız ve performansı artırıyor, verimlilik aşılıyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:756
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN