Dosya 26 AĞUSTOS 2012 / 17:14

Zirvelere teknoloji imzası

Dünya ile kıyaslandığında Türkiye’nin bu konuda hızla gelişmekte olan bir pazar olarak nitelendirilebileceğini belirten İnnova Kamu Çözümleri Yöneticisi Ebru Yazıcı, “Artık bu tip organizasyonlar için yurtdışına bağımlı değiliz. Kamu sektörü ve özel sektör ile el ele vererek, bu organizasyonların her aşamasını kendi kaynaklarımızla yönetebilecek güce ve tecrübeye sahibiz. Biz İnnova olarak özellikle çok branşlı veya olimpik nitelik taşıyan yarışmalara odaklanmış durumdayız ve bu alanda Türkiye’nin en yetkin şirketiyiz. Bugüne kadar, Türkiye’de yapılan spor etkinliklerinde ya federasyonlar tarafından hazırlanan birbirinden farklı yazılımlar ya da yurtdışından getirilen komple çözümler kullanılmaktaydı. İnnova olarak bu alanda yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından ortaya çıkarılan Sports Innova ürünümüz ile dünya standardında çözüm sunuyoruz. Artık federasyonlarda spor kulüplerinde ve uluslararası yarışmalarda kullanılmak üzere hazır çözümümüz bulunuyor” dedi.
Erzurum, “Universiade”ın tarihinde bu kadar kapsamlı yazılımın kullanıldığı ilk spor organizasyonu olduğunu da ifade eden Yazıcı, “2011 yılının ikinci yarısında yapılan Trabzon EYOF 2011’de de (Trabzon Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları) Sports Innova kullanıldı. İnnova olarak bu iki büyük spor organizasyonuna da bilişim teknolojileri altyapısı, zamanlama ve sonuç sistemleri, etkinlik yönetim sistemi ve kiosk sistemleri sunmuş olmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Milli dağcı Tunç Fındık’a destek
Spora yatırımlarını dağcılık alanında da önemli bir sponsorlukla devam ettirdiklerini belirten Yazıcı, şunları söyledi:
“14 x 8000 projesi kapsamında dünyanın en yüksek 14 zirvesine tırmanmayı hedefleyen Milli Dağcımız Tunç Fındık’ın yolculuğunda ona destek oluyoruz. Son olarak 8.611 metre yüksekliğindeki, dünyanın en yüksek ikinci dağı olan K2’nin zirvesine ulaşmayı başaran Fındık, böylece bu tırmanışla “dünyanın en yüksek ilk 7 dağına tırmanmayı başaran tek Türk” oldu. “Zirveyi hedefleyenlerin yanında” olmayı kendine ilke edinen İnnova, bundan sonra da spor alanına yaptığı yatırımlara devam edecek.”
ETİKETLER : Sayı:885

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics