Dünya 12 HAZİRAN 2016 / 12:20

​Blizzard ve Facebook el sıkıştı

Facebook, küresel platformunda oyunculara yeni bağlanma yolları sunmak ve yayıncıları da güçlendirmek adına Blizzard Entertainment ile işbirliği yaptığını açıkladı. İki şirket, Blizzard’ın son dönemde pazara sunduğu Overwatch’ın hazırlanma ve pazara sunulma süreçlerinde de birlikte çalıştı.
 
Web, mobil ve konsollar üzerinden her ay 650 milyondan fazla insan Facebook hesaplarından giriş yaparak oyun oynuyor. Facebook ile anlaşmaya giden Blizzard ise Facebook’un bu geniş sosyal ağından faydalanarak, yarattığı Blizzard ekosistemini çok daha sosyal bir platform haline getirmeyi amaçlıyor. Yapılan anlaşma ile beraber Blizzard, bu ay içinde tüm oyunlarına Facebook Giriş ve Facebook Live’ın uygulama programlama arayüzünü entegre edecek.
Blizzard kullanıcıları, Facebook Giriş’i kullanarak Facebook hesaplarını World of Warcraft, Heroes of the Storm, Hearthstone, Diablo III, StarCraft II gibi oyunlara kayıt ve giriş için kullanabilecek. Bu yönüyle Facebook Giriş, Blizzard oyunlarında yeni sosyal işlevselliğin önünü açarken, Facebook’un AAA oyun içeriği paylaşmak, izlemek ve üzerinde tartışmak için tercih edilen bir platform olmasını da sağlayacak.
Live API – Blizzard oyunları için Facebook Live API entegre edilerek “Go Live” canlı yayın işlevi oluşturulacak. Oyuncular, Blizzard oyunları oynarken direkt olarak Facebook zaman tünellerinde canlı yayın yapabilecekleri gibi, insanlar yayıncıların profillerine abone olup, yeni yayınların bildirimlerini de görebilecek.
İki şirketin işbirliğinin bir parçası olarak Blizzard yakın zamanda Facebook üzerinden birçok canlı yayın yaptı. İlk canlı yayın serisi Heroes of the Dorm’a odaklandı. Bunun yanı sıra şirketler, Overwatch’ın satışa sunulmasına hazırlık yaparken de beraber çalıştı. Bu süreçte Facebook’un Carousel, Canvas ve Instagram Marquee gibi pazarlama çözümleri kullanıldı.
 
ETİKETLER : ​Blizzard Facebook 1076

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics