Dünya 05 MART 2016 / 16:04

​Güney Kore'de hükümete hologramlı protesto

Güney Kore'de hükümetin düşünce özgürlüğünü kısıtlayacağı hareketleri ve davranışları hologramlar ile protesto edildi. Hükümetlerin, kendilerine karşı yapılan protestolara olan tutumları gün geçtikçe sertleşiyor. Bu tarz eylemlerde birçok insan yaralanırken, birçok direnişçi de hayatını kaybediyor. 
Güney Kore'de hükümetin düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlaması üzerine harekete geçen bir grup aktivist, hükümetten bu konuda izin alamayınca çareyi teknolojide buldu. Uluslararası Af Örgütü tarafından düzenlenen eylemde, ekranlara yansıtılan insan boyutunda hologramlar ile hükümetin tutumu ve politikaları protesto edildi.
Konuyu Uluslararası Af Örgütü adına değerlendiren Kim Hee-Jin, düzenlenen protesto şekli ile hükümetin kamusal eylemlere karşı olan tutumunu eleştirmek istediklerini ifade ederken, ülkede sadece ‘hayaletlerin’ protesto hakkı kaldığının altını çizdi. Hükümet ve hükümet bağlı güvenlik güçleri hologramlı protesto karşısında herhangi bir müdahalede bulunmadı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN