Dünya 19 EKİM 2015 / 10:51

​Pepsi akıllı telefon sektörüne atılıyor

Akıllı telefon pazarının büyüklüğü, alakalı alakasız pek çok şirketin iştahını kabartıyor. Daha önce cep telefonu üretmemiş dizüstü bilgisayar üreticilerinin akıllı telefon sektörüne atıldığını görmüş, anlayışla karşılamıştık. Sonrasında operatörler de kendi telefonlarını ürettirerek piyasaya sürmeye başladılar; bu da anlaşılır. Fakat işin içerisine Pepsi gibi bir markanın girmesi oldukça şaşırtıcı. En teknolojik ürünleri metal kola kutusu olan Pepsi’nin, Çin pazarına özel olarak üretilecek Android işletim sistemli akıllı telefon piyasaya süreceği söylentisi doğrulandı. -
Pepsi P1 markasıyla dağıtılacak olan telefonun yaklaşık 200 dolarlık fiyat etiketiyle 20 Ekim’de raflarda olacağı söyleniyor. Full HD, 5.5 inç ekran, 1.7 GHz’lik MediaTek MT6592 işlemci, 2GB RAM, 16GB depolama kapasitesi 13 MP arka, 5 MP ön kamera gibi özellikle sahip olması beklenen telefonun işletim sistemi ise Android. Özelliklerine bakıldığında telefonun giriş seviyesinde olduğu görülüyor. Yine de FullHD ekran cihazın çözünürlüğünü etkileyebilir, ama 5.5 inç bir ekranın net görülebilmesi için böyle bir çözünürlüğe ihtiyaç var.
 
ETİKETLER : 1042
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN