Dünya 19 EKİM 2015 / 10:48

​Volkswagen’in sevilen karavanı elektrikli olarak geri dönüyor

Birçok kişinin hala hayallerini süsleyen Volkswagen’in karavanın elektrikli modelinin çıkacağı dedikoduları artarak devam ediyor.
Volkswagen’in Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Heinz ve Jakob Neusser katıldıkları New York Otomobil Fuarında, Volkswagen’in klasik minibüslerinin, elektrikli modellerini ürettiklerinin ipuçlarını verdi. İkinci el araba satışı yapan dünyanın birçok sitesinde VW karavanları hala popülerliğini sürdürüyor.
VW ilk karavanlarını 50’li yıllarda üretmeye başladı. 1970’lerde ise bu ikonik karavan, Alman güvenlik yönetmeliklerinin değiştirilmesinden dolayı, üretimi Brezilya’ya kaydırıldı. 2013 yılında artık ABS ve hava yastığı gibi çeşitli 2014 yılında düzenlemelere gidilen Brezilya güvenlik standartlarını karşılayamadığı için üretimi tamamen durduruldu. Ancak yeni güvenlik standartları ve Amerika’daki satış vizyonu göz önüne alındığında, Volkswagen belki bu kült klasik hippi karavanını modernize ederek yeniden üretecek. Volkswagen’in Yönetim Kurulu Üyesi Neusser, Autocar dergisine yaptığı açıklamalarda orijinal Hippie-Van’ın özelliklerini küçük değişikliklerle devam ettirmeyi planladıklarını söyledi.
Volkswagen’ın efsane karavanını tekrar yollarda görmenin güzel olacağından eminiz, yine de bunların hala birer dedikodudan ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Şimdilik geçmişte ortaya çıkan diğer konsept otomobillerden farklı olarak orijinaline sadık kalınacağını ve aynı estetiğe sahip kalacağını umut etmekten başka şansımız yok. 
 
ETİKETLER : 1042

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics