Dünya 23 OCAK 2016 / 16:42

​WhatsApp tamamen ücretsiz oldu

En çok tercih edilen mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp tamamen ücretsiz oldu.
Akıllı telefon kullanıcılarının olmazsa olmazları arasında yer alan anlık mesajlaşma uygulamaları, gün geçtikçe daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bu uygulamaların en popüleri olan WhatsApp, tamamen ücretsiz hizmet vermeye başladığını duyurdu.
1 milyara yakın kullanıcısı olan WhatsApp, oldukça cüzi olan ücretini kaldırarak, tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet vermeye başladı. Çoğu kullanıcı tarafından ücretsiz bir şekilde kullanılan ve başlangıçta yer alan "X ay daha WhatsApp’ı ücretsiz kullanabilirsiniz, sonrasında ise sadece X TL" mesajı sadece formalite olarak algılansa da, WhatsApp aslında ücretli bir uygulamaydı. 
Yılsonunda kullanıcılarından cüzi bir miktar ücret talep eden WhatsApp, bu noktada doğan karışıklar sebebiyle bu uygulamadan vazgeçti. Haberi veren WhatsApp kurucusu Jan Koum, hali hazırdaki sistemin beklentilerini karşılamadığını ifade ederken, ücret sistemini tamamen kaldırdıklarını söyledi. Uygulamanın reklam içermeyen yapısının korunacağının altını çizen Koum, yeni gelir kaynakları üzerinde çalıştıklarının bilgisini verdi. 
Ücretlendirme sisteminin yeterince iyi çalışmadığını öne sürerek yıllık üyelik ücretini kaldırma kararı aldıklarını belirtti. Bunun yanında WhatsApp’ın reklamsız bir platform olmaya devam edeceğini de belirten Koum, farklı gelir kaynakları yaratmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarının altını çizdi. 
 
ETİKETLER : ​WhatsApp 1056
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN