Dünya 04 MAYIS 2015 / 10:23

‘Şimdilik’ akıllı telefon üretmeyecek

Microsoft ile yaşadığı ayrılıktan sonra telefon pazarına yeniden döneceği iddia edilen Nokia bu iddiaları yalanladı.

Cep telefonu kullanımının yaygınlaştığı yıllarda oldukça popüler olan ve 2000’li yılların ortalarına kadar bu pazarın önemli oyuncularından olan Nokia, daha sonra Microsoft ile bu konuda çalışmalar yapmıştı. Microsoft ile yaşanan ayrılıktan sonra akıllı telefon üretmeye başlamasına kesin gözüyle bakılan Finlandiyalı şirket, yaptığı açıklamayla bu iddiaları reddetti.  Şirket şu an için böyle bir planlama içerisinde olmadıklarını belirtirken, hali hazırda Microsoft ile yapılan anlaşma gereği akıllı telefon üretemeyeceklerinin de altını çizdi. Nokia yetkilileri bu süreçte iletişim altyapı çalışmalarına devam edeceğini ifade etti.

Son dönemde Android işletim sistemli akıllı cihazlar üreteceği söylentileri dolaşan Nokia’nın bu konuda Çin Hükümetiyle görüşmeler yaptığı ve bu ülkede fabrikalar açacağını iddiaları yer alıyordu. Çin’deki Ar-Ge merkezinin yanı sıra mobil cihaz üretimini de Çin’e taşıyacağı şeklindeki iddialar, Nokia tarafından gelen açıklamayla şimdilik rafa kaldırıldı.

Yine de teknoloji dünyasının sürekli devinim halinde olduğunu düşünürsek, Nokia 2016 yılında kalkacak üretim yasağıyla birlikte yeni bir yol haritası çizebilir.

 
ETİKETLER : 1020

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN