Dünya 30 OCAK 2016 / 18:17

1.7 milyon üyeyi aşan Scorp yurt dışına açılıyor

Küresel hedefli bir sosyal ağ olduğunu vurgulayan Scorp, uluslararası açılımına sonunda başlıyor.

İzzet Zakuto ve Sercan Işık’ın hayata geçirdiği, gençlerin paylaşımlarını 15 saniyelik videolarla yaptığı sosyal ağ Scorp’un, şuan 1.7 milyon kullanıcısı bulunuyor. İlk kurulduğu günden itibaren hedeflerinin küresel ölçekli bir sosyal ağ haline gelmek olduğunu vurgulayan Scorp, ikinci yatırım turunu kapatarak, yurtdışı açılımına başlıyor.

Daha önce Selçuk Saraç, Ömer Erkmen, Tahir Zaimoğlu ve Dr. Joachim Behrendt’den yatırım alan şirketin ikinci tur yatırım miktarı ve kimden aldığı belirtilmiyor.  Kısa süre içerisinde Türkiye’nin başarılı sosyal ağlarından birine dönüşen Scorp’a günde 30-35 bin video yükleniyor. Kasım ayında 1 milyon kullanıcısı olduğunu duyuran Scorp, bugün güncel kullanıcı sayısının 1,7 milyon olduğu belirtiyor. 2 ay içerisinde 700 bin kullanıcısı artan servisin, toplam video sayısı 4 milyon 500 bin.

Bir süredir yurt dışına açılmak için çalışmalarını sürdüren Scorp’un öncelikli pazarı Almanya ve Amerika olarak belirtiliyor. İlk olarak Almanya’ya açılacak olan Scorp, Almanya’daki resmi lansmanını 1 Şubat itibariyle yapmayı planlıyor. 
 
ETİKETLER : scorp 1057

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics