Dünya 30 OCAK 2016 / 18:17

1.7 milyon üyeyi aşan Scorp yurt dışına açılıyor

Küresel hedefli bir sosyal ağ olduğunu vurgulayan Scorp, uluslararası açılımına sonunda başlıyor.

İzzet Zakuto ve Sercan Işık’ın hayata geçirdiği, gençlerin paylaşımlarını 15 saniyelik videolarla yaptığı sosyal ağ Scorp’un, şuan 1.7 milyon kullanıcısı bulunuyor. İlk kurulduğu günden itibaren hedeflerinin küresel ölçekli bir sosyal ağ haline gelmek olduğunu vurgulayan Scorp, ikinci yatırım turunu kapatarak, yurtdışı açılımına başlıyor.

Daha önce Selçuk Saraç, Ömer Erkmen, Tahir Zaimoğlu ve Dr. Joachim Behrendt’den yatırım alan şirketin ikinci tur yatırım miktarı ve kimden aldığı belirtilmiyor.  Kısa süre içerisinde Türkiye’nin başarılı sosyal ağlarından birine dönüşen Scorp’a günde 30-35 bin video yükleniyor. Kasım ayında 1 milyon kullanıcısı olduğunu duyuran Scorp, bugün güncel kullanıcı sayısının 1,7 milyon olduğu belirtiyor. 2 ay içerisinde 700 bin kullanıcısı artan servisin, toplam video sayısı 4 milyon 500 bin.

Bir süredir yurt dışına açılmak için çalışmalarını sürdüren Scorp’un öncelikli pazarı Almanya ve Amerika olarak belirtiliyor. İlk olarak Almanya’ya açılacak olan Scorp, Almanya’daki resmi lansmanını 1 Şubat itibariyle yapmayı planlıyor. 
 
ETİKETLER : scorp 1057
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN