Dünya 20 AĞUSTOS 2016 / 05:18

ABD’deki otellere sanal saldırı

Geçtiğimiz hafta ABD’deki otellere büyük bir sanal saldırı gerçekleştirildi. En az 20 büyük otelin etkilendiği saldırıda, saldırganların kredi kartı gibi önemli müşteri bilgilerini ele geçirdikleri tahmin ediliyor.
Starwood, Marriott, Hyatt ve Intercontinental gibi HEI grubuna bağlı otellerin etkilendiği saldırıda özel bir kötücül yazılım kullanılmış. Yazılım tamamen otellerdeki kredi kartı bilgilerin çalmaya yönelik olarak hazırlanmış. Ödeme sistemlerinde yaklaşık iki ay önce tespit edilen yazılım, restoran, bar, lobi ve Spa salonlarında kullanılan sistemleri etkilemiş.
Yazılımın sistemde yer aldığı sürece kaç kişiyi etkilediği konusunda kesin bir bilgi olmasa da bu süre zarfında kredi kartıyla 10 bine yakın işlem yapıldığı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili emniyet birimleri haberdar edilmiş ve etkilenen otellere yeni ödeme sistemleri kurulmuş.  
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN