Dünya 04 KASIM 2012 / 16:59

Acer, Microsoft Surface’i bekliyor

Microsoft’un kendi işletim sistemini barındıran tabletlerini piyasaya süreceğini açıklamasının ardından tek olumsuz tepki veren büyük üreticilerden Acer, Windows RT tabanlı cihazlarını bekletiyor.
2013 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladığı tabletlerin Microsoft’un piyasadaki performansına göre kullanıcıların beğenisine sunulacağı bilgisi verildi. Aslında planlarının önümüzdeki yılın başlarında Windows tabanlı tabletleri piyasaya sürmek olduğunu dile getiren Acer Başkanı Jim Wong, “Surface nedeniyle Ar-Ge çalışmalarımız durmayacak ancak daha dikkatli adımlar atacağız. Buna göre önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinden önce Windows RT işletim sistemli tabletleri çıkarmayı düşünmüyoruz” dedi.
ARM tabanlı Windows tablet geliştirdiklerini belirten Acer Başkanı, fiyat konusunda da çekinceleri bulunduğunu dile getirdi. Microsoft’un bundan sonra ne yapacağını bilmediklerini aktaran Jim Wong, “Surface’ın neler yapacağına bakacağız. RT’nin müşteriler tarafından göreceği kabul nasıl olur, Microsoft RT ve Surface stratejisinde ne denli agresif olur bilemiyoruz. Bunu görmek istiyoruz” açıklamarında bulundu.
Yazılım devinin kendi donanımını üretmesinden memnun olmayan Acer, ARM işlemciler üzerinde Windows 8 işletim sisteminin çok da iyi çalışmadığını açıklamıştı. Bu endişelerin yanında Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın ellerinde Windows 8 işletim sistemi bulunan Aspire S7 yükseldi.
Asus, Samsung ve Lenovo da Windows tabanlı tablet üretimi gerçekleştirirken, Toshiba ve HP henüz planlarını açıklamadı.
ETİKETLER : Sayı:894

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics