Dünya 17 HAZİRAN 2012 / 14:42

Akıllı telefonlar yakında Afrika’yı da ele geçirecek

Teknolojinin sürekli devinim halinde olmasıyla beraber, kişilerin kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçları da değişiyor. Bu doğrultuda, Afrika’da daha yaşanan cep telefonu patlamasının bir benzerinin akıllı telefon pazarında yaşanması bekleniyor.
Önümüzdeki 5 yıl içerisinde daha öncekine benzer bir satış rakamı yakalanması durumunda, Afrika’da akıllı telefon kullananların toplam cep telefonu kullanımının yüzde 40’ına ulaşacağı öngörülüyor.
Özellikle Aşağı Sahra Bölgesi’nin 10 yıl öncesine göre daha zengin hale gelmesi, pahalı teknolojik cihazların bölgede yaygınlaşma potansiyelini daha kolay hale getiriyor. Yapılan araştırmalarda da 2010 yılında bu yana dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olarak bu bölge işaret ediliyor.
ETİKETLER : Sayı:876

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN