Dünya 23 TEMMUZ 2015 / 13:20

Alcatel-Lucent ve Korea Telecom 5G altyapısı üzerine çalışacak

Alcatel-Lucent,  Korea Telecom ile 5G mobil şebekelerine geçişte gerekli teknolojilerin ihtiyacını karşılayacak altyapının testlerini gerçekleştirmek üzere iş birliği anlaşması yaptı.

Günümüzde akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlar nedeniyle ihtiyaçlar çok hızlı bir şekilde artıyor. Diğer yandan, “Nesnelerin İnterneti” ve “Makineler Arası İletişim” gibi gelişen teknolojiler de boy gösteriyor ve yeni ihtiyaçlar doğuruyor. Bu konuda, 5G teknolojisi eski teknolojilere göre çok daha büyük hız, kapasite ve esneklik vadediyor.

Alcatel-Lucent ile Korea Telecom’un iş birliğinde 5G şebeke mimarisinin geleceğini şekillendirmek için yapılan anlaşmaya göre ilk etapta Alcatel-Lucent’ın sanallaştırılmış RAN teknolojisine odaklanılacak. İş birliği ile birlikte Nesnelerin İnterneti alanında daha fazla insan, cihaz ve makine bağlantılı hale gelirken, daha fazla kişiselleştirilmiş deneyim ile beraber Korea Telecom’un büyük bağlantı ihtiyaçları da karşılanmış olacak.

Anlaşmayı değerlendiren Korea Telecom’un CTO’su ve Kıdemli Başkan Yardımcısı DongMyun Lee şu açıklamaları yaptı:

“Korea Telecom, Alcatel-Lucent’ın vRAN ve SDN’de küresel bir lider olduğunun farkında. İş birliğimiz, GiGatopia vizyonumuzda tanımladığımız 5G mimarisini gerçekleştirmemize yardımcı olacak. Bu yüzden, Alcatel-Lucent’ın vRAN ve SDN teknolojisini kullanmak için sabırsızlanıyoruz.”

Anlaşma bunun yanı sıra, 5G şebeke mimarisi ve ara yüzü için mobil genişbant erişimi şebeke fonksiyon sanallaştırmasını (NFV) ve yazılım tanımlı şebekeler (SDN) için geliştirme ve test çalışmalarını kapsıyor.

Alcatel-Lucent Kore Ülke Müdürü Chi Il Yoo ise konuyu şu şekilde değerlendirdi: 

“Alcatel-Lucent, dünyanın en büyük iletişim zorluklarını çözmek için yenilikler geliştirme konusunda uzun bir tarihe sahip. Korea Telecom’un vizyonuyla tam olarak uyum içindeyiz ve Korea Telecom’un stratejik şebeke evrimine destek olacağız. Biz, NFV teknolojilerini de tıpkı vRAN gibi bu evrilmenin hayati basamağı olarak görüyoruz. Korea Telecom ile birlikte çalışarak bu alandaki liderliğimizi daha da güçlendireceğiz.”

 
ETİKETLER : 1031

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics