Dünya 21 KASIM 2010 / 18:00

Alibaba hisselerini geri almak istiyor

Çin şirketi Alibaba.com, 2005 yılında bir milyar dolar karşılığında Yahoo’ya sattığı yüzde 40 hissesini geri almak istiyor. Yahoo’nun son dönemde finansal zorluk içinde bulunması Alibaba kurucusu Jack Ma’nın bu konudaki umutlarını artırıyor. 2005 yılında bir milyar dolar bedelle satılan hisselerin bugünkü değerinin 4 ile 10 milyar dolar arasında olduğu tahmin edilirken, Jack Ma’nın bu bedel için kaynak yaratmaya çalıştığı söyleniyor.
Ma’ya ismi açıklanmayan bir grup şirketin istenen bedel için ortak teklif verdiği iddia edilirken, ancak Jack Ma’nın teklifi kabul edip etmediği henüz bilinmiyor. Alibaba ve Yahoo konusunda önümüzdeki dönemde sıcak gelişmeler yaşanması bekleniyor.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN