Dünya 23 EYLÜL 2012 / 16:17

Alman hükümeti Internet Explorer için uyardı

Bir haftadan daha fazla süredir Microsoft’un tarayıcısı için güvenlik açıkları konusu tartışılıyordu. Microsoft’un kabul ettiği “tarayıcı açıkları”, Almanya’da şirketin başına dert açtı. Zira, Microsoft güvenlik açığının henüz onarılamadığını, yama yapılmaya çalışıldığını belirtti ve kullanıcılarına sadece bazı güvenlik önlemleri hakkında tavsiyelerde bulundu.
Bu durum üzerinde kayıtsız kalmayan Alman hükümeti vatandaşlarını Internet Explorer’ın saçtığı tehlikeler konusunda bilgilendirerek, web tarayıcı kullanmamaları konusunda uyardı. Hükümet tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların bilgisayarlarını ifşa eden kötü amaçlı yazılımın hızla yayılmasından endişe edildiği belirtilirken, güvenlik açığı giderilene kadar IE dışındaki internet tarayıcıları kullanılması gerektiğinin altını çizdiler.
Microsoft Almanya sözcüsü Thomas Baumgaertner konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Google’a düzenlenen saldırıların özel bir amacı olan profesyonel bilgisayar korsanları tarafından düzenlendiğini belirtti. Internet Explorer’daki açığın o kadar da ciddi boyutlarda olmadığını ifade eden Baumgaertner, Internet Explorer’da bulunan gelişmiş güvenlik ayarlarının kullanıcıları internet üzerinden gelebilecek olası tehditlerden koruyabileceğine vurgu yaptı.
ETİKETLER : Sayı:889

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN