Dünya 13 ŞUBAT 2016 / 15:21

Amazon lojistik işine girebilir

Drone'lar ile sevkiyat işine giriş yapmak için gün sayan Amazon, lojistik konusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Drone teknolojisini ticari amaçla kullanmak için önemli çalışmalar gerçekleştiren Amazon, yakında hizmete sokmayı planladığı Prime Air adlı servisinin yanı sıra, lojistik konusunda işleri büyütecek gibi görünüyor. 

Amazon'un, lojistik konusunda kendi yolunu çizmek için hazırlıklar içerisinde olduğu ileri sürülüyor. Hali hazırda UPS ve Fedex gibi lojistik şirketleri ile işbirliği içerisinde olan şirket, bu hamlenin hayata geçmesi durumunda kendi işini, kendisi görecek.

Depolama ve lojistik üzerine yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Amazon, özellikle robot bazlı depolama yöntemleriyle hata payını en aza indirmişti. Bahsi geçen "Dragon Boat" adlı projenin hayata geçmesi durumunda, lojistik ve depolama faaliyetlerinde de robotlara yer vermeye hazırlanan Amazon, proje dâhilinde insan gücünü en az seviyede tutmak istiyor. 

Prime Air ile insansız hava araçları ile sevkiyat gerçekleştirmeye hazırlanan Amazon, başarılı depolama yöntemi ve uzun süredir yaptığı yatırımlarla birlikte lojistik tarafında da etkin bir rol oynayabilir.
 
ETİKETLER : Drone prime air 1059 Amazon

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN