Dünya 22 HAZİRAN 2015 / 06:59

Amazon yenilenebilir enerjiye yöneliyor

Amazon Web Services, Virginia'da Amazon Solar Farm US East adı verilen 80 megawatt gücündeki güneş enerjisi çiftliğinin yapım ve işletimini desteklemek üzere bir ortaklık kurdu.

Amazon Solar Farm US East, Virginia Eyaletindeki en büyük güneş enerjisi çiftliği olacak ve ürettiği tüm enerjiyi hem mevcut hem de gelecekteki AWS Bulut veri merkezlerini besleyecek elektrik şebekelerine aktaracak. Bu yeni güneş enerjisi çiftliğinin Ekim 2016 kadar kısa bir süre içinde yılda yaklaşık 170 bin megawatt saat, yani bir yıl içinde ABD'de yaklaşık 15 bin evin tüketimine eşit miktarda güneş enerjisi üretmeye başlaması bekleniyor.

Amazon Web Services Altyapı Başkan Yardımcısı Jerry Hunter konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Küresel AWS altyapısını yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle beslemeye dönük uzun vadeli taahhüdümüzü gerçekleştirmeye yönelik önemli ilerleme kaydetmeye devam ediyoruz. ABD'nin ortası ve doğusunda hem mevcut hem de gelecekteki AWS veri merkezlerini besleyecek ikinci PPA olan Amazon Solar Farm US East, Virginia Eyaletinde yenilenebilir enerjinin kullanılabilirliğini artırma çalışmalarına katkı sağlayacaktır.”

Virginia Valisi Terry McAuliffe şu yorumlarda bulundu: “Amazon’un yeni güneş enerjisi projesi Doğu Sahilinde iyi işler yaratacak ve yeni Virginia ekonomisini destekleyerek daha temiz ve yenilenebilir enerji üretecektir. Virginia'yı yenilenebilir enerji sektöründe bir dünya lideri haline getirme çalışmalarına devam ederken bu projenin aktif hale gelmesi için Amazon ve Accomack ile çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

 
ETİKETLER : 1027

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics