Dünya 09 EKİM 2013 / 09:18

Ankara'nın inovasyon potansiyeli tanıtıldı

Ankara Kalkınma Ajansı Belçika’nın başkenti  30 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında Brüksel’de gerçekleştirilen 5. Avrupa İnovasyon Zirvesi’ne katıldı.

Avrupa Parlamentosu ev sahipliğinde düzenlenen zirve ile Avrupa’nın inovasyon politikalarının müzakere edilmesi, yeni politikalar belirlenmesi ve işbirliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.
Avrupa Parlamentosu, Avrupa Komisyonu ve diğer birçok kurumun partner olarak yer aldığı zirvede Ankara’nın ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın tanıtılması, yeni iş birliklerinin geliştirilmesi bakımından fırsatlar değerlendirildi.

Zirve, Avrupa Parlamentosu üyeleri, komisyon üyeleri ve üst düzey Avrupa Birliği yetkilileri ile diğer paydaşların bir araya getirilmesi ve bu şekilde Avrupa’nın inovasyon politikalarının tartışılıp müzakere edilmesi ve farklı aktörler arasında köprüler kurulmasını amaçlıyor.  Belçika Türk İş Adamları Derneği’nde Ankara’nın genel potansiyelini ve Ankara Kalkınma Ajansı faaliyetlerini anlatan bir sunum gerçekleştirildi ve yeni iş olanakları için iletişim kuruldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN