Dünya 09 EKİM 2013 / 09:18

Ankara'nın inovasyon potansiyeli tanıtıldı

Ankara Kalkınma Ajansı Belçika’nın başkenti  30 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında Brüksel’de gerçekleştirilen 5. Avrupa İnovasyon Zirvesi’ne katıldı.

Avrupa Parlamentosu ev sahipliğinde düzenlenen zirve ile Avrupa’nın inovasyon politikalarının müzakere edilmesi, yeni politikalar belirlenmesi ve işbirliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.
Avrupa Parlamentosu, Avrupa Komisyonu ve diğer birçok kurumun partner olarak yer aldığı zirvede Ankara’nın ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın tanıtılması, yeni iş birliklerinin geliştirilmesi bakımından fırsatlar değerlendirildi.

Zirve, Avrupa Parlamentosu üyeleri, komisyon üyeleri ve üst düzey Avrupa Birliği yetkilileri ile diğer paydaşların bir araya getirilmesi ve bu şekilde Avrupa’nın inovasyon politikalarının tartışılıp müzakere edilmesi ve farklı aktörler arasında köprüler kurulmasını amaçlıyor.  Belçika Türk İş Adamları Derneği’nde Ankara’nın genel potansiyelini ve Ankara Kalkınma Ajansı faaliyetlerini anlatan bir sunum gerçekleştirildi ve yeni iş olanakları için iletişim kuruldu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics