Dünya 14 EYLÜL 2015 / 00:41

Apple akıllı ev konseptinde çıtayı yükseltiyor

Apple, Sony ve Microsoft’un hüküm sürdüğü oyun konsolu pazarına girmeye hazırlanıyor. Apple TV’nin piyasaya sürülecek yeni modelinin PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına rakip olması bekleniyor.

Apple, Sony ve Microsoft’a rakip olmaya hazırlanıyor. Daily Telegraph’da yer alana habere göre Apple, PlayStation 4 ve Xbox One ile rekabete girebilecek özelliklere sahip bir konsol için çalışmalara başladı. Şirketin bu noktadaki en önemli silahının haptik (dokunsal) sensörleri olan kumanda olacağı iddia ediliyor.

Bahsi geçen oyun kumandasının kişilerin parmaklarıyla uyguladığı güce duyarlı olması bekleniyor. Şu ana kadar üretilen konsol kumandalarında olmayan bu özelliğin oyunseverlerin ilgisini çekmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanı sıra yeni üretilecek Apple TV’lerin grafik işlemci gücünün de önemli ölçüde artırılarak yeni nesil oyunlara uyumlu bir yapıya gelmesi bekleniyor.

Geliştirilmiş Siri de yer alabilir

Üç yıldır güncellenmeyen Apple TV, kullanıcılarına oyun kumandasının yanı sıra birçok yenilikçi özelliği de sunmaya hazırlanıyor. Buna göre Siri’nin güncellenmiş bir versiyonunun yer alacağı Apple TV, bu sayede kullanıcılarına cihazlarını sesli komutlarla yönetebilme özelliğini sunmuş olacak. Bununla birlikte Homekit altyapısı ile de desteklenmesi beklenen yeni nesil Apple TV’nin bu altyapı desteği ile beraber evdeki birçok cihaz ile bağlantı kurabileceği belirtiliyor. Apple, bu sayede akıllı ev konseptinde rakiplerine önemli bir göz dağı vermeyi başaracak.

Yeni nesil Apple TV’nin tanıtım tarihi konusunda henüz net bir bilgi verilmese de, tüketicilere sürprizler yapmayı oldukça seven şirketin Eylül ayında düzenlenecek etkinlikte yeni nesil televizyonu tanıtabileceği iddia ediliyor.

 
ETİKETLER : 1038

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics