Dünya 21 ŞUBAT 2016 / 11:47

Apple Maps 2,5 milyon kez düzeltildi

Apple Maps, kullanıcılarının 2,5 milyon adet geri bildirimini sisteminde düzelterek, daha iyi bir deneyim sunmaya başladı.

Apple Maps’in ilk versiyonu, 2012 yılında üç ayrı dijital haritalama şirketi tarafından yaratıldı. Ancak o kadar fazla hata içeriyordu ki, iOS kullanıcılarının güvenebileceği bir uygulama değildi.  Uzun süre Google Maps’in gölgesinde kalan Apple Maps, neredeyse 4 yıl sonra iOS 9 güncellemesinin yayınlamasıyla birlikte, kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermeye başladı.

Apple’ın İnternet ve Yazılım Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue yaptığı son röportajda, kullanıcılarının ilettiği 2,5 milyon geri bildirimi sistemlerinde düzelttiklerini belirtti. iPhone kullanıcılarının 180 milyon olduğunu göz önüne alırsak, Apple Maps’e haftalık olarak 5 milyar harita servisi istediği geliyor. Bu sayı Google Maps’te 1,7 milyar.  iOS 9 güncellemesiyle beraber artık iPhone ve iPad’lere yüklenmiş olarak gelen Apple Maps,  ara yüzünün basit olması ve Siri’nin sesli akıllı komut servisi sayesinde, Google Maps’ten daha çok tercih ediliyor. 

2012’de ilk kez yayınladığı ve birçok kullanıcıdan şikâyetler alan Apple Maps geçen 4 yılın ardından, Google Maps’in liderlik koltuğuna oturuyor. Bunlara ek olarak, bütün servislerinin özetlerini çıkaran Apple, Siri’nin haftalık milyarlarca soruya cevap verdiğini, Apple Music’in 11 milyon ücretli takipçiye sahip olduğunu ve App Store’da ise haftada 750 milyon işlem yapıldığını belirtiliyor. 
ETİKETLER : apple maps 1060

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics