Dünya 15 KASIM 2015 / 13:40

Apple patent toplamaya devam ediyor

Phone 6S ve 6S Plus'tan sonra yeni nesil akıllı telefon için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Apple, aldığı yeni patentle fark yaratmak istiyor. iPhone 5S modeliyle birlikte kullanıma sunulan Touch ID özelliği üzerine yoğunlaşan şirket, yeni patent ile birlikte Touch ID özelliğini "panik butonu"na dönüştürmeyi amaçlıyor.
Acil durumda kalan kullanıcılar için geliştirilmek isteyen Apple, aldığı yeni patenti Touch ID’ye entegre etmeyi planlıyor. Kullanıcılar yeni uygulama ile birlikte zor durumda kaldıkları sırada panik butonuna basarak acil durum çağrısı gönderebilecek ve telefonu kilitleyecek. Kullanıcıların acil durumlarda panik butonunu kullanabilmeleri için öncelikle telefonlarına parmak izlerini tanımlamaları gerekiyor.
Çalınma durumlarında da etkili olan uygulama, parmak izi tanıtılan parmak ile çalıştırılmak istendiğinde kendisini kilitleyen telefon kullanıcının fotoğrafını ya da videosunu çekerek iCloud hesabına kaydediyor. Panik butonunun telefonun mikronunu da kullandığını belirtmekte fayda var. Bu sayede özellikle çalınma ve kayıp gibi durumlarda telefonun bulunmasını kolaylaştıran uygulama, kullanıcılarının hayatını epeyce kolaylaştıracak gibi görünüyor.
Çalıntı durumların dışında uygulama acil durumlarda tanımlanan kişileri de arayabiliyor. Telefona tanıtılan farklı bir parmak izi sayesinde daha önce bu parmak izine tanımlanan kişi direkt olarak aranırken, bu sayede kullanıcıların zor durumda kalmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor.
Panik butonu uygulamasının iPhone 7 ile birlikte tanıtılması beklenirken, özellikle güvenlik bakımından kullanıcıları tatmin edecek gibi görünüyor.
ETİKETLER : 1046

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN