Dünya 21 TEMMUZ 2014 / 08:11

Apple ve IBM’den kurumsal mobilite üzerine iş ortaklığı

Apple ve IBM, kurumsal mobiliteyi yeni bir iş uygulamasına çevirecek özel bir ortaklık girişiminde bulunduğunu duyurdu. Böylece IBM’in büyük verilerini ve analitik özelliklerini iPhone ve iPad’e getirecek.
Bu ortaklık ile yapılan işin şeklini yeniden tanımlamayı, sektördeki mobilite sorunlarını ele almayı amaçlayan Apple, bunu dört ana maddeye ayırıyor:
• iPhone ve iPad için her yönüyle özel olarak geliştirilen yerli uygulamalar da dahil 100’den fazla sektöre özel kurumsal çözümlerden oluşan yeni bir sınıf,
• Cihaz yönetimi, güvenlik, analitik ve mobil bütünleştirmesi de dahil olmak üzere iOS için optimize edilmiş IBM bulut hizmetleri,
• Şirketin ihtiyaçlarına uygun yeni AppleCare hizmet ve desteği,
• Cihaz aktivasyonu, tedarik ve yönetimi için IBM’den yeni paket teklifler.
IBM’in büyük veri ve analitik yetenekleri, danışmanları ve yazılım geliştiricilerinin gücü ve Apple’ın tüketici deneyimi, donanım ve yazılım bütünleştirmesi ve geliştirici platformu ile iki şirket özel bir işbirliği oluşturmayı planlıyor. Bu birleşme ile işletmelerin ve çalışanların iPhone ve iPad kullanarak çalışmalarını daha hızlı ve daha kolay gerçekleştirebilecekleri yeni uygulamalar yaratılabilecek.
iOS anlaşmasında IBM MobileFirst’ün bir parçası olarak IBM de dünya çapındaki müşterilerine sektöre özgü çözümler sunan iPhone ve iPad’ler satacak.
Apple ve IBM bu ortaklık için paylaştıkları vizyon ile şirketlerin bilgi, veri, analiz ve iş akışlarını iPad ve iPhone’ların özelliklerini birleştirerek dünya üzerindeki iş uzmanlarına sunacak. İki şirket de birlikte çalışarak kurumsal mobilite çözümlerinin temel unsurlarını sağlamaya çalışacak.
ETİKETLER : Sayı:981

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics