Dünya 07 ŞUBAT 2016 / 11:05

Apple VR pazarına hazırlanıyor

Teknoloji dünyasının son dönemdeki gündem maddelerinden biri şüphesiz sanal gerçeklik. Şirketlerin bu alandaki Ar-Ge çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Apple da pazara giriş yapmak için hazırlanıyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi, teknoloji dünyasının en önemli konularından biri olarak dikkat çekiyor. Şirketin bu alandaki yatırımları ve Ar-Ge çalışmaları hız kesmeden sürerken, yeni oluşmaya pazara önemli bir oyuncu giriş yapmaya hazırlanıyor. 

Ürettiği ürünleri genel olarak üst segmente konumlandıran Apple, üretmeye hazırlandığı VR gözlüğüyle pazarın gidişini değiştirmek istiyor. Bünyesinde sanal gerçeklik departmanı kurmak için hazırlıklara başlayan Apple, bu konudaki ciddi bir adım atarak Virginia Tech firmasından Doug Bowman ile anlaştı. Virginia Tech'te arayüz tasarım şefi olarak görev alan Bowman, Apple'da benzer bir rolü üstlenecek. Bowman bunun yanı sıra sanal gerçeklik cihazları konusunda da danışmanlık yapacak. 

Bünyesindeki şirketler üzerinden sanal gerçeklik üzerine çalışmalar yürüten Apple, Bowman hamlesiyle bu alana sağlam bir giriş yapacağını gösterdi. Bowman'ın ardından yeni transferler ile oluşturulacak departmanı güçlendirecek şirketin, ortaya çıkartacağı ürünler ilerleyen dönemde adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. 
 
ETİKETLER : sanal gerçeklik vr aplle 1058

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics