Dünya 10 NİSAN 2013 / 09:18

Ar-Ge yatırımlarının sonu yok

PC+ Era denilen 4 ekran stratejisi ile dünyanın lider internet cihazları üreticilerinden biri olan Lenovo, geliştirdiği teknoloji ve ürünlerin arkasındaki Ar-Ge yatırımları ile dikkat çekiyor. Pazar payına ek olarak, geliştirdiği yeni ürün grupları ile de çeşitlilik sağlayan Lenovo, Ar-Ge’ye yatırımlarını hızlandırdı.

2012 finansal yılı içinde Ar-Ge’ye toplamda 450 milyon dolardan fazla bütçe ayıran Lenovo, ‘inovasyon üçgeni’ olarak adlandırdığı ABD, Japonya ve Çin’deki başlıca araştırma merkezleriyle, araştırmalarda küresel deneyimden de faydalanıyor. ABD’deki merkezler, teknoloji ve ürün geliştirme, tüketici davranışları ve deneyimleri üzerine çalışırken; Japonya, tasarım ve kalite odaklı bir mühendislik merkezi olarak konumlandırıldı. Çin’deki merkezler ise ağırlıklı olarak ürün geliştirme üzerine çalışıyor.

Lenovo, bu yılın başında düzenlenen CES fuarında tanıtılan çok sayıda yeni ürüne ek olarak, IdeaCentre Horizon, bulut stratejisi, Yoga IdeaPad, ThinkPad, ThinkPad Edge ve All-in-one gibi her biri uzun Ar-Ge çalışmalarının ürünü olan yeni modelleriyle 50 farklı ödül kazanmış, Ar-Ge verimliliğini ortaya koymuştu.

 
ETİKETLER : Lenovo

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
ETKİNLİKLER