Dünya 23 TEMMUZ 2016 / 06:14

ARM, 31.4 milyar dolara satıldı

Japonya merkezli Softbank, İngiliz Yonga üreticisi ARM’yi 31.4 milyar dolara satın aldı.
 
Avrupa merkezli bir teknoloji şirketinin bugüne kadarki en büyük satın alma işlemi Japonya merkezli Softbank’ın İngiliz yonga üreticisi ARM’yi 31.4 milyar dolara satın almasıyla gerçekleşti. Japonya merkezli çok uluslu telekomünikasyon ve internet şirketi Softbank’ın bu satınalma ile birlikte Nesnelerin İnterneti alanında daha etkin olarak yer almayı hedeflediği belirtiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Softbank CEO’su Masayoshi Son “Softbank olarak Nesnelerin İnterneti’nin sunduğu eşsiz fırsatları yakalamak için yatırımlar yapıyoruz. ARM bu alandaki girişimlerimizle tam uyum sağlayan bir yapıya sahip” dedi.
İngiltere’nin düzenlenen referandum sonrasında Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı alması sterlinin değerini düşürmüş ve bu gelişmeyle birlikte birçok İngiliz şirketine talipler çıkmıştı. Mevcut anlaşmada ARM yöneticileri ve çalışanlarının görevlerine devam edeceği ve ARM’nin mevcut yonga ve işlemci üretimi süreçlerini sürdüreceği belirtildi. 
ETİKETLER : 1081 ARM Softbank

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN