Dünya 02 KASIM 2015 / 10:11

Asus kendi HoloLens’ini hazırlıyor

Teknoloji dünyası şu sıralar giyilebilir teknolojilerle yakından ilgileniyor. Elbette ki son kullanıcıya en çok hitap eden ve merak uyandıran giyilebilir teknoloji ürünü VR gözlükler. Oyun ve film konusunda çığır açması beklenen bu gözlükler son kullanıcıya ulaşmak üzereyken, Microsoft artırılmış gerçeklik gözlükleriyle bambaşka bir etki yarattı. Zira artırılmış gerçeklik gözlükleriyle hali hazırda gerçek dünyayı görebiliyorken, gözlüğün camının üzerindeki saydam ekranlar sayesinde bu gerçek dünyaya çeşitli görüntüler eklenebiliyor. Böylece mahallemizde yürürken tepemizden uçan gök kuşağı renginde Unicorn’lar görebiliyoruz.
Microsoft’un HoloLens adını verdiği bu ürün henüz hazırlanma aşamasında. 2016’nın başında yazılım geliştiricilere 3000 dolar gibi bir fiyat etiketiyle satılacak olan ürüne Asus da alternatif üretmeyi planlıyor. Ürünün henüz adı, sanı hiçbir şeyi belli değil. Firma, gözlüğün henüz evrimini tamamlamadığını belirtiyor.
ETİKETLER : 1044

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN