Dünya 07 HAZİRAN 2017 / 23:47

Atos’tan 5 Haziran’a özel 5 Teknoloji Önerisi

Atos, 5 Haziran Dünya Çevre günü için işletmelere ve bireylere çevreyi korumakta fayda sağlayacak 5 teknoloji önerisinde bulunuyor.

 

5 Haziran tarihi 1972 yılından bu yana Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor. Bu tarih, o günden bu yana kamuoyunun dikkatini çevre sorunlarına yoğunlaştırmak ve politik hassasiyeti artırmak üzere dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Yeşil IT olarak bilinen çevreci teknolojiler üzerine uzun yıllardan bu yana çeşitli yatırımlar yapan ve olimpiyat gibi dev spor etkinliklerini destekleyerek insanları doğaya ve spora yönlendiren Atos, bu önemli günde doğaya daha az karbon salınımı yapılmasının önünü açacak 5 önemli teknolojiyi paylaştı. 

İşte bu öneriler; 

 

1. Mobile Yatırım Yapın

Artık mobil dünyada çalışanlar ofislere bağlı olmadan çalışıyor. Çalışanlarınızın her zaman ve her yerde çalışabileceği bir organizasyon kurun. Bu sayede geniş ofislerden, çevreye zararlı mobilyalardan veya altyapı yatırımında kurtulun ve karbon salınımının bir nebze de azalmasının önünü açın.

 

2. Araç Filonuzu Elektrikli Araçlardan Seçin

Eğer şirketinizde üçten fazla kiralık şirket aracı kullanıyorsanız, benzinli ya da mazotlu araçlar yerine elektrikli otomobilleri kiralayın. Bilindiğinin aksine bu konuda çeşitli destekler var ve maliyet olarak da bu destekler sayesinde şirketinizin bütçesine diğer araçlardan daha fazla yük binmiyor.

 

3. Kişisel Asistanlar

Öğrenen makinler ile birlikte kişisel asistanlar hayatımıza girdi. Gelecekte de herkesin bir tane kişisel asistanı olacak. Evde, ofiste ya da otomobilde bu asistan size destek olacak.

 

 

Hemen bu konuya kurumsal bir yatırım yapın ve yakın gelecekte sizi asiste etmek için kullanacağınız personeli şirketin için daha verimli çalışanlar haline getirin.

 

4. Giyilebilir Teknolojileri Unutmayın

Giyilebilir teknolojiler bireyler tarafında olduğu kadar işletmeler tarafından da çok çabuk benimsendi. Akıllı saat kullanan bir çalışanınız, yakın gelecekte depodaki malzemeni kontrolünü bu cihaz üzerinden yapıp, sipariş alıp verecek. Böylece sizin teknolojiye doğru yatırım yapmanız sonucunda doğa dostu bir şirkete dönüşmeniz hiç de zor değil.

 

5. Buluttan daha fazla yararlanın

Son olarak günümüzün en popüler başlıklarından bulutu örnek verelim. İşletmenizin ölçeğine göre bulut teknolojilerine yatırım yapın. Böylece gereksiz bir BT altyapısına ödeme yapmaz, bu altyapıyı yönetmek için gerekli kadroyu da işletmenizi daha ileri taşıyacak kadrolar tarafında istihdam edebilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics