Dünya 27 ŞUBAT 2016 / 15:04

Autodesk yeni sağlık uygulamasını pazara sundu

Autodesk, ortopedi sektörü için 3B baskı ile tıbbi implant üretimini optimize eden “Within Medical” uygulamasını sağlık sektörünün hizmetine sundu.

Within Medical, biyomedikal mühendislerin implantları canlı kemiğe (osseointegrasyon) rahatça bağlanabilmelerini sağlayan gözenekli mikro-kafesler ile üretebilmelerini sağlıyor, iyileşmenin kolaylaşması için çevreleyici dokunun etrafında damarların geliştirilmesini teşvik ediyor.
Üretimin geleceğinde çok önemli bir yere sahip olan “Generative Design” (Üretimsel Tasarım); tasarımın kalite, verimlilik ve performansını artıran, bulutun sınırsız bilgi işlem gücü sayesinde özel hedeflere yönelik çok büyük tasarım setlerinin yaratıldığı bir süreç. Autodesk Within ile tasarlanan bileşenler, geleneksel tasarımlara göre daha hafif olmaları ile dikkat çekiyorlar. İhtiyaca göre sertlik veya esneklik verilebilen bu bileşenler hatasız 3B baskı için rafine ediliyorlar.
Within Medical sayesinde kafatası biçim bozukluklarının veya özürlerinin cerrahi onarımı, kalça eklemi değiştirme, bel omurlarının değişimi ve yüz rekonstrüksiyonu gibi tıbbi uygulamalar gerçekleştirilebiliyor. Within Medical ile tasarlanan implantlar günümüzde dünyada 600’ü aşkın hasta tarafından kullanılıyor.
 
ETİKETLER : Autodesk 1061

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics