Dünya 08 ŞUBAT 2010 / 11:45

AVG, yükselen grafik çiziyor

Uluslararası ücretsiz internet güvenlik yazılım şirketi AVG Technologies; ciro, kâr ve kullanıcı adedinde büyüme gerçekleştiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre AVG’nin cirosu ve kârı geçen son üç yılda yüzde 75 artarken, Aralık 2009 itibariyle kullanıcısı sayısı da 110 milyonu geçti. Bu sonuçların ardından, AVG Technologies CEO’su J.R. Smith’in, büyümenin bir sonraki aşaması olarak nitelendirilen, şirketin halka arzına da liderlik edeceği böylece resmileşti.
“AVG’yi bir sonraki adıma taşımaktan  heyecan duyacağım”
AVG Technologies CEO’su J.R. Smith ise “Bugün internet güvenlik sektörü hızla artan fırsatlarla dinamik bir pazar ve AVG’yi bir sonraki adıma taşımaktan  heyecan duyacağım. 2010 bizim için heyecanlı bir yıl olacak. Teker teker her insana ve dolayısıyla dünyanın çevrimiçi korunmasına  yardımcı olmaktan ve bu sektörde AVG’yi yönetmekten gurur duyuyorum” dedi. 2005 yılından beri CNET’te sunulan AVG, geçen yıl haftada ortalama 1.5 milyondan fazla, toplamda ise 251 milyon kez indirildi.

dale_fullerJ.R. Smith’in vizyonu şirketi ilerletecek

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan AVG Yönetim Kurulu Başkanı Dale Fuller, “Yönetim Kurulu başlangıçta, şirketlerin halka arzları konusunda deneyimi olan bir CEO yoluyla piyasada daha yüksek bir değerin oluşacağına inanıyordu ve biz o kişiyi belirlemek için yüzlerce adayla görüştük. AVG’nin 2009 yılındaki sonuçları, J.R. Smith’in vizyonu, başarı azmi ve uygulama kabiliyeti ile şirket için çok değerli olduğunu net bir şekilde ortaya koydu. Bir sonraki adım ve ötesi için onun liderliğine ihtiyacımız var” dedi.
ETİKETLER : Sayı:757

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics