Dünya 29 OCAK 2013 / 11:26

Avrupa’da bulut zamanı

En büyük müşterisi 60 bin kullanıcıya hizmet veren Sage, Türkiye dağıtıcılığını Servodata’nın yapmış olduğu Progress Software teknolojisini kullanarak buluta taşıdığı yazılım servis mimarisi sayesinde Avusturya’da en büyük üç büyük müşteri kazandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sage Ar-Ge Uzmanı Gerfried Aigner, Progress’in kendilerine kazandırdığı asıl gücün kısa pazarlama zamanı olduğunu belirtti. Ayrıca Gelişmiş İş Dili’nin de avantajlarından yararlandığını belirten Aigner, “Bir kodlama dilini veri tabanından iş mantığına kadar, hatta ön uca kadar kullanabilirsiniz; bildiğiniz gibi gerçekten teknolojik kısıtlamaları göz önünde bulundurmalıyız. Uygulama geliştiriciler için dili öğrenmek çok kolaydı, bizim temel uygulamamızı çok aşamalı web tabanlı sisteme geçirmek ve çok kiracılı sistemi birleştirmek çok kolay bir süreç oldu” dedi.

Progress ortaklığının diğer büyük avantajının ise hızlı destek alabilme olduğunu belirten Aigner,  “Sorunların çözümü için asla iki ya da üç günden fazla beklemem gerekmedi. Bana göre bu, Microsoft tabanından gelen birisi için çok yeni bir durumdu. Yani yanıt alabileceğiniz pek çok forum var ama bir birliktelik duygusundan mahrumsunuz, oysa Progress ile çok daha kişisel olduğunu görebiliyorsunuz. Benzer geri bildirimleri kendi uygulama geliştiricilerimizden de alıyorum” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics