Dünya 05 AĞUSTOS 2011 / 12:54

Avustralyalılar Galaxy Tab için bekleyecek

Samsung, piyasaya çıkan son Galaxy tabletinin Avustralya’daki satışını ertelemek zorunda kaldı. Sebep ise Apple ile devam eden patent anlaşmazlığı. Tablet pazarında Apple ile rekabet eden Güney Koreli şirket, akıllı telefon ve tablet patentleri üstüne yoğun mücadele veriyor.
Samsung’un Galaxy hattındaki mobil telefonları ve tabletleri, kendi iPhone ve iPad’ini kopyalamakla suçlayan Apple; ABD, Avustralya ve diğer birçok ülkede konuyla ilgili davalar açtı. Samsung da Apple’a karşı davalar açtı. Samsung, Apple ile anlaşarak Avustralya’da tabletini şimdilik satmama kararı aldı.
Koreli şirket yaptığı açıklamada, “Samsung Galaxy Tab 10.1 Avustralya pazarında yakın gelecekte yerini alacak. Bu dava, Samsung’un Avustralya veya diğer pazarlardaki hiçbir akıllı telefonunu veya tabletini etkilemeyecek” dedi.
Galaxy cihazlar, Apple’ın mobil araçlarının karşısındaki en ciddi rakip olarak görülüyor ancak Samsung, Apple’ın satış büyümesine yaklaşmayı da beceremiyor. Galaxy ürünlerinde Google’ın Android işletim sistemini kullanıyor. Geçtiğimiz ay Samsung, daha ince ve hafif bir Galaxy tableti kendi ülkesinde pazara sürerek, Apple’ın iPad satışlarından pay kapmak istedi. Diğer yandan Avustralya’nın tablet pazarının küçük olduğu, küresel tablet satışlarının sadece yüzde 2,4’ünün buraya yapıldığı ifade ediliyor.
ETİKETLER : Sayı:833

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics