Dünya 08 TEMMUZ 2011 / 16:43

Belarus’ta sosyal medya yasaklandı

Belarus’un başkenti Minsk’te binlerce polis ve özel gücün protestoları önlemek için konuşlandığı sokaklarda yapılması muhtemel organizasyonlar nedeniyle sosyal medya siteleri kapatıldı.
Bölgeden aktarılan bilgilere göre, karşıt görüşlü aktivistler susturulmaya çalışılırken, KGB’nin de devreye girerek protestoların önlenmeye çalışıldığı ifade edildi. Belarus Başkanı Alexander Lukaşenko, protestoların halkın düzenini bozmak ve bağımsızlık başarısına gölge düşürmek olduğunu aktardı. Kendilerine “Sosyal Ağlarla Devrim” adını veren muhalif grup internet üzerinden yarattığı etkinliklerle 30 şehirde protestoları organize etti. Binlerce kişi ellerinde hiçbir döviz bulundurmadan sessizce yürüyüş gerçekleştirdi. Belarus’ta VKontakte isimli Facebook benzeri sitenin de aralarında bulunduğu sosyal medya siteleri engellendi. Bunun yanında yüzlerce göstericinin de gözaltına alındığı bildirildi. Siteler engellenerek düzenlenecek resmi törenler sırasında gerçekleşmesi olası protestoların önüne geçilmeye çalışıldı.
ETİKETLER : Sayı:829
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN