Dünya 05 ARALIK 2010 / 18:00

Bir yastıkta tam 25 yıl

IBM ve Avnet, küresel iş ortaklıklarında 25 yılı geride bırakarak önemli bir başarıya imza attı.
Küresel işbirliğinde 25 yılı geride bırakan Avnet yıllık IBM ürünleri satışında 3 milyar dolarlık rekor düzeye ulaştı. Bu rakamın toplam pazarın yüzde 30 olduğuna dikkat çeken Avnet’in bir operasyon grubu olan Avnet Technology Solutions EMEA Bölgesi IBM Grubu Başkan Yardımcısı Miriam Murphy, “Bu işbirliği 25 yıldır devam ediyor. Geldiğimiz noktada 3 milyar dolarlık bir hacme ulaşmak gerçekten önemliydi. Bu rakam toplam pazarın yaklaşık yüzde 30’una denk geliyor ki bu da bizim için çok önemli bir başarı” dedi.
IBM ile küresel işbirliklerinin hızla devam edeceğini belirten Murphy, “Küresel pazarda 25, Avrupa pazarında ise 12 yıldır IBM ile birlikte çalışıyoruz. Türkiye gibi yeni girdiğimiz pazarlarda da çalışmaya hemen başlıyoruz. Bunu iki şirketin küresel vizyonunu yerel pazarlarda da paylaşması olarak değerlendiriyoruz” şeklinde görüş belirtti.
Bu işbirliğinin son 25 yıl içerisinde hem coğrafi hem de mali bakımdan muazzam büyüklüğe ulaştığını belirten Murphy, “Örneğin, Avnet 1997 yılında IBM iş ortaklığı ilişkilerini Kuzey Amerika’nın dışında da geliştirerek  Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinden altı ülkeyi dahil etti. Avnet 2007 yılında da Azure Technologies şirketini bünyesine katarak, IBM ile iş ilişkilerinin coğrafi tabanını Asya-Pasifik bölgesini kapsayacak şekilde genişletti. Avnet, Kuzey Amerika’daki IBM ürünleriyle ilgili işlerini iki katından fazlaya çıkardı ve 2010 yılında da Tallard Technologies şirketini bünyesine katmakla, etki alanını Latin Amerika’nın içlerine kadar taşıdı. Avnet’in IBM ile İş Ortaklığı ilişkisi halen Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) ve Asya-Pasifik olmak üzere dört bölgeyi kapsıyor.”
“Başarımız, IBM’in Avnet kanal ortaklarını geliştirmek ve büyümelerine yardımcı olmak konusundaki gayret ve yatırımları olmadan mümkün olamazdı”  şeklinde konuşan Miriam Murphy, sözlerini şöyle bitirdi:
“Ortaklarımızın pazara taşıdığı becerileri ve çözümleri genişletmek ve aynı zamanda iş ortaklarımızın geleceğin hızlı büyüyen pazarlarındaki uzun vadeli başarısını hızlandırmak için yakın işbirliği yaptık. Avnet ve IBM komple sektör odaklı iş çözümleri sunarak, IBM’in son müşterilerinin güvendiği danışmanlar haline gelmesi için gerekli olan beceri ve kaynaklara sahip, daha akıllı bir kanal oluşturmaktadır. Geride bıraktığımız 25 yılın başarıları ve bağlılık için IBM’e ve kanal ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”
Dünya çapında 30’dan fazla ülkede işbirliği IBM’de Avnet’ten sorumlu müşteri direktörü olarak görev yapan Bernard Berody, “Avnet ve IBM olarak tüm bölgelerde ve 30’dan fazla ülkede küresel bir işbirliği yürütüyoruz. Bu işbirliği sadece birkaç ürünle de sınırlı değil ve tüm IBM ürünlerini kapsıyor. Öte yandan Avnet’in IBM ürünleri satışı bir önceki yıla kıyasla yüzde 20’nin üzerinde büyüdü. Kanal ortaklarımızın becerilerini derinleştirmelerine, müşterilerine katma değer sunmalarına ve yeni büyüme fırsatlarını kullanmalarına yardımcı olacak yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.
Avnet’in, IBM iş ortaklarının tüm dünyadaki IBM müşterilerinin iş ihtiyaçlarını karşılayan komple çözümler satmalarına yardımcı olmak için geliştirdiği kaynak ve programlarda da bu büyüme hedefine bağlılığın yansıdığını görüyoruz. Bu programların birçoğu bizim kanalımızda sektörün en iyi uygulamaları arasında yer almaktadır” dedi.
ETİKETLER : Sayı:798

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics