Dünya 10 EYLÜL 2016 / 15:03

Birleşmede mutlu son ve önemli başlangıç

Dell Inc. ve EMC Corporation, şirketlerin birleşmesi için gereken işlemler, 7 Eylül itibariyle tamamlandı. Şirket, birleşme işlemleri sonrası yeni adı ‘Dell Technologies’ olarak faaliyete başladı. Dell ve EMC’nin birleşmesine izin veren Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın birleşme işlemlerine ilişkin mevzuat onayı, aynı zamanda işlemlerin tamamlanması için son resmi yükümlülük olma özelliğini taşıdı. EMC ortakları da, 19 Temmuz’da EMC’nin hisse senetlerinin yaklaşık yüzde 74’ünü yansıtan ve ortakların neredeyse yüzde 98’ini oluşturan paydaşların birleşme lehinde oy vermesi suretiyle alım satım işlemlerini onaylamıştı.
"Birlikte; dijital dönüşüm, yazılım tanımlı veri merkezi, bütünleşik altyapı, hibrit bulut, mobil ve güvenlik gibi yeni nesil BT’nin en stratejik alanlarında büyümek için konumlanacağız” diyen Dell Technologies Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael Dell’e ek olarak, EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci, birleşmenin sektörde yeni bir güç merkezi oluşturacağını vurguladı. 
İşlemlerin tamamlanması sonucunda EMC ortakları, şirketin VMware ile ilgili ekonomik durumunun bir kısmına yönelik menkul değer takibinin yanı sıra hisse başına nakit olarak 24.05 dolar alacak. Ticari işlemlerin kapanışında öngörülen tahsil edilmemiş EMC hisselerinin sayısı temel alındığında, EMC ortaklarının yeni menkul değer takibinde şirketin her hissesi için yaklaşık 0.111 hisseye sahip olması bekleniyor. İşlemlerin sonuçlanması üzerine, “EMC” sembolü altındaki hisselerin New York Borsası’nda göreceği işlemler askıya alınmış olacak. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics