Dünya 08 HAZİRAN 2015 / 07:02

Birlikte çalışmaya karar verdiler

Yeni nesil araç teknolojileri, özellikle otomotiv sektöründeki taşları yerinden oynatmaya başladı. Teknoloji şirketleri ve otomobil üreticileri birlikte araç sistemleri üzerine çalışmaya başlarken, Huawei ve Audi de bu zincirin son halkası oldu.

Otomobiller, akıllı telefonlardan ve giyilebilir teknolojilerden sonraki iletişim araçları olma yolunda hızla ilerliyor. Sektör raporları, 2020 yılına kadar, otomobillerin yüzde 90’ının internet bağlantısına sahip olacağını ve nesnelerin interneti segmentinin en önemli parçası olacağını işaret ediyor.

Şirketlerin araç içi sistemler konusundaki çalışmaları da bu yönde artarak devam ediyor. Google’ın Android Auto, Apple’ın ise CarPlay sistemini araçlara taşıma çalışmalarının yanı sıra otomobil üreticileri de teknoloji şirketlerinden aldıkları yardımlarla kendilerine has sistemler üzerinde çalışmaya başladılar. Bu doğrultuda anlaşma imzalayan Audi ve Huawei, araç sahiplerine gelişmiş bir sürüş deneyimi yaşatmak istiyorlar.

Huawei, CES Asia 2015 kapsamında, yeni nesil bağlantılı araç teknolojilerinde, Audi Group’la birlikte çalışmak üzere el sıkıştı. Huawei’nin LTE modülleri yeni Audi Q7 SUV modeli için, TDD-LTE ve FDD-LTE standartları çerçevesinde 2G, 3G ve 4G bağlantı desteği sağlayacak. Kullanıcılar bu ortaklıkla, 100Mbps’ye ulaşan yüksek hızda veri transferi ile birlikte, internet odaklı özellikler eşliğinde, gelişmiş bir sürüş keyfi yaşayacak.

Konuyu değerlendiren Huawei Tüketici Elektroniği Bölümü CEO’su Richard Yu şunları söyledi:  “Bağlantılı araç teknolojilerinde uçsuz bucaksız fırsatlar söz konusu. Audi Group’la bu alanda işbirliğine gitmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Huawei, Audi gibi sektör lideri otomotiv şirketleri ile gerçekleştirdiği işbirliği ile yeni nesil otomobiller için, en iyi bağlantı servisleri ve çözümlerini sunmayı amaçladığını bir kez daha ortaya koydu. Otomobillerle, akıllı telefonlar, giyilebilir teknolojiler ve insanlar arasında, bugüne dek eşi benzeri görülmemiş bir bağlantı deneyimi ve sürüş keyfi bizleri bekliyor.”

 
ETİKETLER : 1025

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics