Dünya 05 HAZİRAN 2016 / 11:25

Brocade Ruckus Wireless’ı satın aldı

Brocade Communications, kablosuz ağ donanımları üzerine çalışmalar yürüten Ruckus Wireless’ı satın aldı.
Veri merkezleri için ağ sağlayıcısı Brocade Communications tarafından 1,2 milyar dolar karşılığında satın alınan Ruckus Wireless, alanında tamamen profesyonel cihazlar üreten bir teknoloji şirketi. Merkezi Silikon Vadisi'nde bulunan Ruckus Wireless, küresel çapta büyük ölçekli kuruluşlar ve servis sağlayıcılar tarafından kullanılan türde, ileri düzey, akıllı Wi-Fi teknolojisi ve kablosuz ağ sistemleri üzerine önemli çalışmalara sahip.
Anlaşma ile beraber çalışmalarına Brocade bünyesinde devam edecek olan Ruckus Wireless, Brocade’in yeni dönem çalışmalarına önemli katkıda bulunacak. Akıllı şehirler, nesnelerin interneti, LTE ve 5G gibi alanlarda Brocade’e önemli katkılarda bulunacak olan şirket, bir yandan da Brocade’in bilgi birikiminden yararlanma imkanına sahip olacak.
Şirket,  1,2 milyar dolarlık anlaşmanın bir kısmını nakit bir kısmını da hisse olarak ödeyecek. Ruckus hissedarları hisse başına 6,64 dolar nakit ve 0,75 Brocade hissesi sahibi olacak. Brocade Communications bünyesinde oluşturulacak Ruckus biriminin başına hali hazırdaki CEO Selina Lo’nun geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.
Cisco-Meraki, HPE-Aruba gibi birleşmelerin ardından Brocade’in Ruckus Wireless hamlesi daha fazla önem kazanıyor. İlerleyen süreçte özellikle akıllı şehirlerin artmasıyla beraber, Cisco-Meraki, HPE-Aruba ve Brocade-Ruckus Wireless birlikteliklerinin önemli bir rekabetin fitilini ateşleyeceğini söyleyebiliriz.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics