Dünya 12 HAZİRAN 2016 / 12:29

Bulut ve mobilitede işbirliği genişleyecek

Citrix ve Microsoft; bulut, ağ dağıtımı ve kurumsal mobilite yönetimi alanındaki uygulamalar ve masaüstü sanallaştırma ile modern işgücünün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla stratejik iş ortaklığını genişleteceğini duyurdu.
Günümüzde işletmeler küresel ekonomideki değişimlerle yüzleşirken, başarı da ‘daha fazla kişi, kurum ve cihazları çevreleyen bilgileri optimize etme becerisi’ olarak tanımlanıyor. Bu doğrultuda; Citrix ve Microsoft; bulut, ağ dağıtımı ve kurumsal mobilite yönetimi alanındaki uygulamalar ve masaüstü sanallaştırma ile modern işgücünün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla stratejik iş ortaklığını ilerleteceklerini duyurdular.
Bu adım ortak müşterileri; bulut, mobil ve büyük veri yakınsamasından yararlanmaları ve kurumlarında dijital dönüşümü teşvik etmeleri konusunda güçlendirecek. Buna ek olarak, Citrix ve Microsoft, müşteri talebine göre, Citrix XenMobile, NetScaler ve Microsoft Enterprise Mobility Suite (EMS) arasında yapılacak yeni entegrasyonlar konusunda da birlikte çalışıyor.


Windows 10'a geçişin hızlandırılması 
Genişletilmiş iş ortaklığının bir parçası olarak Microsoft ve Citrix, Windows 10 Enterprise'ı kurum içinde dağıtmaları için müşterilere esnek seçenekler sunacak. Bu yılın sonlarına doğru Citrix, Windows 10 Enterprise'ı kullanıcı başına lisanslayan müşterilerine, Windows 10 imajlarını XenDesktop VDI çözümü ile Azure üzerinden yönetebilme seçeneğini sunacak. Bu, müşterilerin sanal uygulamaları veya masaüstlerini dağıtmasına ve Microsoft bulut çözümlerini kullanan müşteriler için Windows 10'un benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacak. Bu gelişmiş işletim sistemi üzerinde özel olarak hazırlanmış kurumsal uygulamaların test edilmesini desteklemek amacıyla Citrix müşterileri, uygulama uyumluluğu sorunlarını keşfetmek ve çözmek için uygulama yaşam döngüsü yönetimi araçları sayesinde Windows 10'a taşınmalarını hızlandıracak AppDNA'yi kullanabilecek.
 
Citrix ve Microsoft birlikte, şirketlerin Office 365'in işbirliği ve iletişim yararlarını gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Müşterilerin, Citrix XenApp'ın yüksek güvenlik seviyesi ve XenDesktop sanal masaüstü altyapısı (VDI) ortamları sayesinde, optimize edilmiş Skype for Business  deneyiminden yararlanmaları mümkün olacak. XenApp, ayrıca, müşterilerin Office eklentileri ve makrolar dahil Office 365'in tam sürümlerini çalıştırmalarına izin verecek ve Office 365 aboneliklerinden yararlanmalarına olanak tanıyacak.

 
ETİKETLER : Citrix Microsoft 1076

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics