Dünya 07 MAYIS 2011 / 03:17

Çevreci baz istasyonu için işbirliği

Alcatel-Lucent ile China Mobile, lightRadio ve gelişmiş anten teknolojisinde altyapı geliştirmek üzere ortaklık sözleşmesi imzaladı.Alcatel-Lucent’ın çevreci baz istasyonu, lightRadio için ilk imza atılmış oldu. Alcatel-Lucent’ın Çin Başkanı Romano Valussi ve China Mobile Research Institute Başkanı Bill Huang tarafından, 20 Nisan’da Pekin’de düzenlenen törenle imzalanan ortaklık sözleşmesine göre gelişmiş anten teknolojisi bütünleştirilmesinde altyapı geliştirilecek. Ağ sanallaştırılması temelinde, çekirdek ağ yapısını geliştirme görevlerini de yürütecek olan China Mobile ile Alcatel-Lucent’ın işbirliği, yeni keşifler için de  bir çatı oluşturacak. Alcatel-Lucent tarafından üretilen ve “yeni nesil baz istasyonu” olarak tanımlanan “lightRadio”nun, çevreye duyarlı ve düşük maliyetli teknolojisi ile mobil dünyada çığır açacağı düşünülüyor. China Mobile bu kapsamda, Alcatel-Lucent’a çevreci bir ICT elde etmek amacıyla alternatif enerji kullanımına yönelik teknolojiler ve yaklaşımlar geliştirme konusunda destek verecek.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alcatel-Lucent CEO’su Ben Verwaayen konuyla ilgili, “Bu önemli işbirliği sözleşmesi iki sektör liderini bir araya getirecek ve ortak araştırmalar sonucunda pazarda yeni atılımlar sağlanacak” dedi. China Mobile Genel Başkanı Wang Jianzhou ise “Alcatel-Lucent Bell Labs ile işbirliği, ağ teknolojimizin yeni nesil mobil bazlı uygulamaları, deneyimleri, ekonomileri ve sosyal ağları desteklemek için gelişmesini sağlayacak” şeklinde yaptığı açıklamayla Alcatel-Lucent ve China Mobile işbirliğinin mobil ağların geleceği konusundaki öneminin altını çizdi.
ETİKETLER : Sayı:820

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN