Dünya 30 OCAK 2016 / 18:08

Çin camdan köprüler yapıyor

Çin, turizmde hareketlilik yaratmak, insanların geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla uzunluğu 400 metreye varan köprüler yapıyor.

Binlerce yıl önce Çin seddini inşa eden Çinliler şimdi de dağları, tepeleri birbirine bağlayan camdan köprüler inşa ediyor. Evet yanlış okumadınız, camdan köprüler. Yerden oldukça yüksek olan bu köprülerin çok sağlam olduğu söylense de üzerine çıkmak da bizce biraz cesaret işi.

Shiniuzhai Milli Park’ta inşa edilen ve geçtiğimiz eylül ayında açılan 274 metre uzunluğundaki köprü şu anda kullanılıyor. Yerden 300 metre yükseklikte, 430 metre uzunluktaki yeni köprü ise Tianmenshan Milli Parkında inşa ediliyor ve önümüzdeki Temmuz ayında tamamlanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN