Dünya 10 NİSAN 2016 / 14:22

Çin'deki mobil ödeme rekabeti kızışıyor

Apple Pay'in Çin pazarına girmesiyle hareketlenen mobil ödeme pazarı, Samsung Pay'in de giriş yapmasıyla iyice kızışacak gibi görünüyor.
Apple Pay'i küresel çapta tercih edilen bir ödeme sistemi haline getirmek için somut adımlar atmaya başlayan Apple, Çin pazarında büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı. Apple, uygulamanın Çin'de aktif hale gelmesinin üzerinde 72 saat geçmesine karşın 3 milyon kart sisteme kayıt olduğunu duyurmuştu.
Apple'ın Çin pazarına yaptığı başarılı girişin ardından Samsung da kendi ödeme sistemiyle Çin pazarında etkili olmaya çalışacak. Çin'de Apple Pay'in yanı sıra Ali Pay ve We Pay gibi ödeme sistemleriyle de önemli bir rekabete girecek olan şirket, hali hazırda 9 banka ile anlaşmış durumda.
Galaxy S7, S7 Edge ve Note5 gibi üst segmentte yer alan cihazlarda kullanılabilecek olan ödeme sistemi, ilerleyen süreçle birlikte orta segmentte yer alan cihazlar üzerinden de kullanılabilecek. Bu sayede Çin pazarındaki akıllı telefon hakimiyetinden de faydalanabilecek olan Samsung, akıllı telefon pazarındaki başarısını, ödeme alanına da yansıtmayı amaçlıyor.
Buna karşın Samsung'u Çin mobil ödeme pazarında zorlu rakipler bekliyor. Pazara Samsung gibi yeni giriş yapan Apple Pay'in yanı sıra Ali Pay ve We Pay gibi Çin'de kemikleşmiş müşteri portföyü bulunan rakiplerle rekabete girecek olan Samsung'un ne derece başarılı olabileceğini zaman gösterecek. 
ETİKETLER : 1067 Apple Pay Ali Pay Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN