Dünya 19 ARALIK 2010 / 18:00

Dell’den yeni yatırım adımı

ABD’li bilgisayar şirketi Dell, veri depolama şirketi Compellent’i 960 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Veri depolama teknolojisini elde etmek için Compellent’i hisse başına 27,75 dolar olmak üzere toplam 960 milyon dolara satın almayı kabul ettiğini açıkladı. Merkezi Teksas eyaletinin Round Rock bölgesinde bulunan Dell, bulut bilişim servislerine yatırım çerçevesinde veri merkezi ürünlerini artırmak için bu alanda araştırma ve geliştirme harcamalarını artırmayı planlıyor.
Dell’in, Compellent’i satın alma sürecinin gelecek yıl başlarında tamamlanması bekleniyor. Şirket, daha önce de Compellent şirketinin rakibi 3Par şirketini almaya çalışmış, ancak 3Par’ı HP’ye kaptırmıştı. HP, bu şirketi 2,35 milyar dolara satın almıştı.
ETİKETLER : Sayı:800

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN