Dünya 09 NİSAN 2013 / 15:55

Deutsche Telekom altyapısını yenileyecek

Deutsche Telekom’un bakır altyapısını yenileyerek VDSL2’ye geçiş yapmak amacıyla koşullu bir düzenleme paketi kabul edildi.

Alman Federal Altyapı Kurumu tarafından yapılan açıklamada kabul edilen taslak öneride Deutsche Telekom’un istediği takdirde rekabetçi kuruluşlara bu teknolojiyi sunabileceği ama alternatif ağların olduğu bölgelerde ise hizmet sunmama seçeneğinin olduğu belirtildi.

Önümüzdeki 25 yıl içerisinde ise Almanya genelinde fiber optik ağların döşenmesi için yaklaşık 80 milyar avroluk bir yatırım gerekiyor.

Vektörleme teknolojisi ile bakır altyapısını VDSL2’ye yükseltmek isteyen Deutsche Telekom bu sayede 16 Mbit/s olan internet hızını 100 Mbit/s’ye yükseltecek. Mevcut internet sağlayıcıları ise şu anda Deutsche Telekom ile aşağı yukarı aynı fiyata 50 Mbit/s internet hızı sağlayabiliyor ve 150 Mbit/s’yeye kadar olan hızları destekliyor.

Deutsche Telekom’un uygulayacağı Vektörleme teknolojisi, dağıtıcı kutular vasıtasıyla kabloların arasında oluşan elektromanyetik etkileşimi engelleyerek bantgenişliğini iki katına kadar çıkartabiliyor. Deutshce Telekom’un kendi altyapısını bahsedilen dagıtıcı kutulardan yaklaşık 330 bin tane yerleştirmesi planlanıyor.

Daha fazla bilgi için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : Deutsche Telekom VDSL2

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN