Dünya 13 AĞUSTOS 2016 / 06:42

DHL'den iki yeni inovasyon yarışması

DHL, sürdürülebilir lojistik ve robotbilim alanlarında iki yeni inovasyon yarışması düzenlediğini duyurdu. Kazananların para ödülünün yanı sıra çözümlerini 17 Kasım DHL İnovasyon gününde sergileme ve DHL ile fikirlerini hayata geçirme fırsatı yakalayacağı yarışmalar için son başvuru tarihi 28 Eylül 2016. 
DHL’in sürdürülebilir lojistik ve robotbilim alanlarında yeni fikirleri olan üniversiteler, öğrenciler, şirketler başta olmak üzere tüm mucit ve vizyonerlere yönelik olarak düzenlediği iki inovasyon yarışması için başvurular başladı. “Adil ve Sorumlu Lojistik” ve “Robotbilim” yarışmalarına katılarak yenilikçi fikirleri ile lojistik sektörünün geleceğinde söz sahibi olmak isteyenlerin başvurularını 28 Eylül 2016 tarihine kadar iletmesi gerekiyor.
 
Toplum, çevre ve şirketler için değer yaratacak fikirler
“Adil ve Sorumlu Lojistik Yarışması”na katılanlardan yarının dünyasına yönelik sürdürülebilir lojistik çözümleri ortaya koyan bir konsept tasarım sunmaları bekleniyor. Yarışmada, çevresel ve sosyal zorlukları yeni ve inovatif lojistik tabanlı iş modelleri ile ele alıp çözen orijinal fikirler ve pratik çözümler aranıyor. Yeni bir ürün ve hizmetten ambalaj konseptine uzanan geniş bir yelpazede tüm fikirlerin değerlendirileceği yarışmada asıl olarak fikrin toplum, çevre ve işletmeler için değer yaratması bekleniyor.
 
Yolları kendi kendine kat edecek teslimat arabaları
“Robotbilim Yarışması”nda ise DHL çalışanlarına adrese teslim aşamasında eşlik edecek, kendi kendine hareket eden bir teslimat arabası prototipi geliştirilmesini amaçlıyor. Yarışmaya sunulacak prototiplerin bir yandan paketleri taşırken diğer yandan kentsel ve kırsal alanlardaki yol koşullarına uyum sağlayarak her iki yönde ve yürüme hızında hareket etmesi gerekiyor.

Toplam 20 bin euro para ödülü
Yarışmaya sunulan projeler, fonksiyonellikleri, sorun çözme potansiyelleri ve ticari uygulanabilirlikleri bazında bir ön seçim sürecinde gözden geçirilecek. Ön seçimin ardından, lojistik uzmanlarından oluşan jüri her iki yarışma için de üçer finalist belirleyecek. Finale kalan projeler 17 Kasım’da gerçekleştirilecek DHL İnovasyon Günü’nde fikir veya prototiplerini 180 kıdemli tedarik zinciri profesyoneline sunma fırsatı yakalayacak. Kazanan isimler, canlı oylama süreci ile belirlenecek. En yüksek oyu alarak birinciliği kazanan fikirlerin sahipleri, toplam 20 bin euro ödülün sahibi olacak ve fikirlerini Almanya’nın Troisdorf kentinde ve Singapur’da yer alan DHL İnovasyon Merkezleri’nde sergileme imkânına kavuşacak.
ETİKETLER : DHL 1084

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics