Dünya 19 MART 2016 / 10:38

Dijital Signage pazarı büyümeye devam ediyor

Küresel Dijital Signage pazarı 2016-2020 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 5’lik büyümelerle 2020’de 14 milyar dolara ulaşacak.
Dijital Signage (DS) uygulamaları sağladıkları sayısız avantaj sayesinde her geçen yıl daha da yaygınlaşıyor. DS, sıfır kâğıt kullanımı, zaman-maliyet israfı, dinamik içerik kontrolü, hedeflenen özel içeriğin gösterimi ve izleyicilerle güçlü etkileşim sağlama gibi artı değerleriyle öne çıkıyor. Dijital Signage pazarının cirosal anlamda en geliştiği ülkeler arasında Çin, ABD ve İngiltere’yi saymak mümkün. 
Global Pazar Araştırmaları sektörünün güvenilir isimlerinden olan Technavio’nun son yayınladığı rapora göre, Dijital Signage pazarında her şey tozpembe değil. E-ticaret sektörünün büyük bir hızla büyümesi, perakende mağazaları ve buralarda kendine uygulama alanı bulan Dijital Signage pazarını da yavaşlatıyor. Dijital Signage uygulamalarının yüzde 100 daha yüksek satış garanti etmemesi ve dolayısıyla yatırım getirisinin belirsiz olması da Dijital Signage pazarının büyümesini yavaşlatabilecek faktörler.
Technavio küresel Dijital Signage pazarının büyüklüğünü hesaplarken, Dijital Signage donanım ve yazılımının yanı sıra perakendeye, sağlık, eğitim ve diğer sektörlere sunulan hizmetlerin satışından elde edilen ciroyu göz önünde bulunduruyor. 
 
Geleneksel reklam mecralarına karşı avantajlar
Dijital Signage görsel-işitsel teknolojilerin sunduğu esneklik avantajından etkili bir biçimde faydalanıyor ve artan bir hızla kamusal alanlarda basılı mecraların yerine geçiyor. Bu teknoloji ayrıca statik görüntüler kullanmak zorunda kalan basılı reklamların aksine dinamik içerikleri de kullanabiliyor.
Dijital Signage daha yeşil bir uygulama olmasının yanı sıra müşteriyi daha içine çeken bir satın alma deneyimi sunuyor ve daha uygun maliyetli. Bu avantajlar da Dijital Signageı poster ve banner gibi daha geleneksel reklam mecralarına göre daha cazip bir alternatif haline getiriyor. Karşı etkileşim sağlayan Dijital Signage donanımları sayesinde – bunlar arasında dokunmatik profesyonel monitörler öne çıkıyor – müşteriler ilgilendikleri ürünler hakkında daha detaylı bilgilere daha eğlenceli ve zahmetsiz bir şekilde erişebilmelerinin yanı sıra örneğin kişisel cihazları aracılığıyla DS ile bağlantıya geçip cazip teklif ve kampanyalardan anında haberdar olabiliyorlar.
 
ETİKETLER : Dijital Signage 1064

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics