Dünya 03 OCAK 2016 / 15:00

DuckDuckGo Google gibi kullanıcı bilgilerini takip etmiyor

Google’a rakip arama motoru DuckDuckGo istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 2015’te yüzde 74 büyüme gösteren DuckDuckGo’yu,  Apple daha önce Safari arama motorları arasına eklemişti.
Sene sonu istatistiklerini basınla paylaşan arama motorunda bu sene 3,25 milyon arama sorgusu yapılmış. Geçen yıla göre yüzde 74 büyüme gösteren DuckDuckGo, Google, Yandex, Bing arama motorları gibi kullanıcı bilgilerini takip etmiyor. Dolayısıyla bu özelliğini reklam amaçlı kullanan arama motoru, Google’ı iğneleyen açık hava panoları ile ün kazanmış.

Geçen ay 325 milyon arama sorgusu alan DuckDuckGo’yu, Google’ın aylık 100 milyar arama sorgusu ile kıyasladığımızda, tercih edilen popüler bir arama motoru olmaktan hala uzakta. Eylül’de Çin’de engelli arama motorları arasına katılan DuckDuckGo, bir sonraki ay 3 milyon tekil masaüstü kullanıcısına erişerek, yüzde 100 büyüme göstermiş. Halen çok büyük bir kitlenin DuckDuckGo’yu duymadığını belirten arama motoru CEO’su, 2016’da daha iyi bir performans sergilemek istediklerinin sinyalini veriyor. 
ETİKETLER : 1053 DuckDuckGo Google

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN